Viimsi Noortekeskus on Viimsi Noortekeskuse üksus, kus noorsootöötajad tegutsevad avatud noorsootöö meetodil.

Populaarsemad tegevused Viimsi Noortekeskuses on meisterdamine, kokandusõhtud, filmiõhtud, piljarditurniirid, temaatilised peod ning viktoriinid. Liigume ka palju värskes õhus ja käime väljasõitudel.

 • Noortekeskuse noorsootöötajaid on võimalik kutsuda koolidesse infotunde läbi viima erinevatel teemadel. Juhul kui noortekeskuse töötubadest ei leidnud endale sobivat teemat, siis pöördu noorsootöötajate poole enda ideega. Töötube saab ellu viia nii kooli kui ka noortekeskuse ruumides.

Võimalused noorsootöös

Töötoa eesmärk on teadlikkuse suurendamine noorsootöö võimaluste kohta.
Töötoa õpiväljundid:

 • Saab teadlikuks noorsootöövõimaluste kohta riiklikul ja kohalikul tasandil.
 • Tunneb Teeviit kodulehe võimalusi.
 • Tunneb infootsingu võimalusi rahvusvaheliste projektide, projektivõimaluste, huviringide, laagrite vms kaardistamise kaudu.
 • Paranenud on meeskonnatöö oskus.

Noorte osalus

Töötoa eesmärk on tõsta teadlikkust osalemisvormidest ja võimalustest.
Töötoa õpiväljundid:

 • Teab, mis on noorte osalus.
 • Teadvustab noorte kaasa rääkimise võimalusi neid puudutavates teemavaldkondades ja otsustes.
 • Oskab otsida infot osalusvõimaluste kohta.
 • Arenenud on arvamuse avaldamise ja esinemise julgus.

Vaimne tervis

Töötoa eesmärk on tõsta teadlikkust vaimse tervise häirete osas.
Töötoa õpiväljundid:

 • Õpib leidma usaldusväärset infot vaimse tervise häirete olemuse kohta.
 • Saab teada, millised on vaimse tervisega seotud probleemid.
 • Teadvustab sotsiaalmeedia mõju vaimsele tervisele.
 • Teab, kust saada abi vaimse tervisega seotud probleemide korral.
 • Teadvustab noortenõustajate olemust ja kuidas nendega kontakti saada.

Rahatarkuse töötuba

Töötoa eesmärk on tõsta teadlikkust finantsteadmiste osas.
Töötoa õpiväljundid:

 • Osalejad mõistavad rahatarkuse põhimõisteid
 • Osalejad oskavad koostada eelarvet endale sobivate kululiikidega ning
  saavad aru, et võivad tekkida ootamatud kulud.
 • Osalejad on teadlikumad, kust leida infot raha ja investeerimise kohta.
 • Piilu lähemalt, milliseid võimalusi meie noortekeskus endas peidab.

Avatud ala

Meie keskuse avatud ala on mõnus koosolemise koht kõigile keskust külastavatele noortele. Laval saab rambivalguses esineda ja piljardilaua taga teistele näidata kõige uuemaid kii käsitlemise võtteid. Lauamänguriiulist leiab IGA keskust külastav noor kindlasti endale mõne põneva mängu, mida mängida kas üksi, koos sõpradega või teiste keskuse noortega. Loomulikult on igas tegevuses meie noorsootöötajad alati valmis kaasa lööma. Avatud alas on võimalik noortel kuulata muusikat ning kasutada lakke kinnitatud projektorit filmide vaatamiseks ja esitlusteks. 

Köök

Noortekeskuses ei pea peale pikka koolipäeva sööma krõpsu või kiirnuudleid! Meil on oma funktsionaalne tipptasemel köök, mis teeb silmad ette paljudele koduköökidelegi. Oleme sisustanud selle kõige vajalikuga ning lisaks kokandusringile teeme me regulaarselt ka avatud tegevusena koos süüa. 

Jutu tuba

Nagu nimigi ütleb on see tuba mõeldud jutustamiseks. Peamiselt leiab see kasutust erinevate koosolekute pidamise ruumina ning kui on vaja vaiksemat kohta vestluseks, projektikirjutamiseks või koolitööde tegemiseks. Seal saab teha edukalt ka näiteks rühmatöid. Lisaks on selles toas meil suur 70 tolline telekas, kus noortekeskuse külastajad saavad pidada muuhulgas ka virtuaalseid koosolekuid, mängida Xboxil erinevaid mänge nagu Just Dance ja Kinect Adventures aktiivseid liikumismänge või vaadata põnevaid ja harivaid filme. 

Töö tuba

Ka selle ruumi nimi räägib enda eest, kuna tööd tehakse selles toas palju. Nimelt on meie töö tuba varustatud kõige vajalikuga kõiksugu meisterdustöödeks – sissix paberilõikur, Cricut Maker, giljotiin ja lamineerija. Me keedame seal seepi ja küünlaid, õmbleme scrunchiesid ja helkureid, teeme põnevaid praktilisi asju epoxist ning igaks tähtpäevaks saab samuti omanäoline kaart valmis disainitud. Ka keraamikat saab meie juures teha – keraamika ahju meil endal küll kohapeal pole, see eest käib aga suurepärane keraamik Anu meie juures kaks korda nädalas noortega saviga meisterdamas. 

Multi

Multimeedia ruum või Multi nagu me teda hellitavalt kutsume on üks põnev ruum kõigile foto- ja video huvilistele. Seal on võimalik kasutada tipptasemel foto-ja videotehnikat ning stuudiovalgusteid- ning taustasid. Tahad teha endast naljaka foto või video green screeni ees, teeseldes kuidas reisimispiirangutest hoolimata külastad Eiffeli torni Pariisis ja Machu Picchut Peruus? Pole probleemi, oled just õiges kohas! Lisaks on Multis kolm kiiret 27 tollist iMac arvutit, mis on varustatud Adobe programmidega (Lightroom, Photoshop ning Premiere) ning võimaldavad profitasemel foto- ja videotöötlust. 

Sony hübriidkaamerad (3 tk), Manfrotto statiivid (3 tk), iMac arvutid (3tk) ning droon koos lisatarvikutega on soetatud Sisuakadeemia projekti rahastuse kaudu (Haridus- ja Teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” raames). 

RUUMIDE RENT

Viimsi Noortekeskus

E-R 13-19

Randvere tee 9, Haabneeme alevik, Viimsi vald, 74001 (Viimsi Marketi II korrus)

+372 5343 1166

viimsi@viimsinoortekeskus.ee

Instagram
null

Elise Müür

null

Kätlin Valving

null

Irina Vodennikova